15 európskych krajín s minimálnou mzdou nad 1500 eur (podrobný prehľad) >>

Zamestnanie

Zamestnanie sa často používa ako synonymum slova práca. Zamestnanie preto, lebo je to najbežnejšia forma práce. Na rozdiel od brigády alebo podnikania, ktoré na zabezpečenie svojho príjmu využíva oveľa menej ľudí. Brigády samozrejme najčastejšie študenti a podnikanie tí, ktorí chcú byť sami sebe pánom a nevadia im riziká, ktoré s podnikaním súvisia. Tieto možnosti však popri zamestnaní môžu byť za určitých okolností vhodnou alternatívou pre hocikoho. Zamestnanie však má hlavne oproti podnikaniu nesporné výhody.

Hľadám zamestnanie - ponuky

Ak hľadáte zamestnanie, na stránke pracaponuka.sk nájdete odkazy na množstvo pracovných ponúk. Pracovné ponuky pre Slovensko na najväčších slovenských pracovných portáloch roztriedené podľa okresov. Plus tipy na ďalšie možnosti získania práce v konkrétnom meste, alebo okrese.

Hľadám zamestnanie na Slovensku

Zamestnanie - ponuka v ďalších mestách a regiónoch Slovenska

Hľadám zamestnanie - informácie

Na webe nájdete okrem odkazov na voľné pracovné miesta aj množstvo informácií a tipov ktoré vám pri získaní zamestnania môžu pomôcť.

So samotným hľadaním zamestnania pomôže stránka Ponuka práce, ktorá obsahuje kompletný zoznam zdrojov ktoré môžete využiť pre získanie informácií o voľných pracovných miestach.

Asi najdôležitejšia je téma Životopis (CV), ktorej je venovaná celá samostatná sekcia. Okrem iného v nej nájdete návod na v súčasnosti najpoužívanejší štruktúrovaný životopis ako aj tipy pre posielanie životopisu e-mailom.

Téme hľadania zamestnania v zahraničí a podmienok na zamestnanie sa za hranicami Slovenska je venovaná sekcia Práca v zahraničí.