15 európskych krajín s minimálnou mzdou nad 1500 eur (podrobný prehľad) >>

Práca Kaufland - predajne

Ako jeden z najrozšírenejších obchodných reťazcov na Slovensku ponúka Kaufland pracovné príležitosti prakticky vo všetkých regiónoch. Na tejto stránke sa dozviete, aké možnosti kariéry ponúka, kde nájsť pracovné ponuky ako sa uchádzať o brigádu alebo zamestnanie v Kauflande. Kde všade má, alebo plánuje otvoriť predajne, aj aké má otváracie hodiny.

Práca v Kauflande

Pozície (profesie) - možnosti uplatnenia

Zamestnať sa v podniku je možné predovšetkým na trvalý pracovný pomer (TPP), ale pracovať je možné aj formou brigády.

V obchodných domoch sa uplatnia predovšetkým predavačky a predavači. Vzhľadom na to, že sa jedná o samoobslužný obchod pracovníci aktívne nepredávajú. Ich úlohou je zabezpečiť bezproblémové a efektívne fungovanie zvereného úseku. Jednotlivé oddelenia sú členené podľa druhu tovaru. Pracovnú náplň týchto zamestnancov tvorí okrem iného napríklad dokladanie tovaru, práca v sklade, či pomoc zákazníkom.

Obsadzované sú aj pracovné miesta vedúcich oddelení.

Práca v Kauflande je vhodná pre mužov aj pre ženy, konkrétne pozície však môžu byť vhodnejšie len pre jedno pohlavie. Napríklad profesia technika v obchodnom dome, ktorý sa stará o chod celého objektu po technickej stránke je, samozrejme, vhodnejšia pre mužov, rovnako ako skladník, kde sa očakáva schopnosť zdvíhať ťažšie bremená. Na druhej strane napríklad voľné pracovné miesto upratovačky je zasa vhodnejšie pre ženu. Vyššie uvedené pracovné pozície bežného prevádzkového pracovníka však môžu plnohodnotne zastávať rovnako muži aj ženy.

Uplatniť sa môžu aj absolventi.

Kompletná pracovná náplň zamestnancov je pomerne široká a zahŕňa aj úlohy viac či menej súvisiace s konkrétnou funkciou.

Brigáda v Kauflande

Brigádovať v Kauflande je možná v pokladni, alebo na prevádzke.
Pokladník má za úlohu predovšetkým blokovanie tovaru a realizovanie platieb. Brigáda na prevádzke zahŕňa napríklad udržiavanie čistoty, manipuláciu s tovarom, kontrolu doby spotreby tovaru, cenoviek atď. Jedná sa v podstate o plnenie akýchkoľvek úloh, ktoré brigádnikovi zverí jeho vedúci pracovník.

Kde hľadať voľné pracovné miesta

Ak vás láka kariéra v Kauflande, uchádzať sa o voľné pracovné miesta môžete priamo na firemnej webovej stránke, kliknutím na odkaz u konkrétnej pozície a vyplnením formulára. Zadáte v ňom svoje kontaktné údaje prípadne aj detaily o dosiahnutom vzdelaní a pracovných skúsenostiach. Ako prílohu je potrebné pripojiť aj životopis a motivačný list. Môžete pridať aj referencie.

Pre prílohy je najlepšie použiť bežné formáty MS Office, napríklad Wordovský .DOC, prípadne univerzálny .PDF.

Aj ak ste nenašli nijakú vhodnú pracovnú ponuku, môžete prostredníctvom formulára zaslať firme svoj životopis.

Zaslať žiadosť o zamestnanie môžete aj poštou na personálne oddelenie spoločnosti v Bratislave.

Aktuálna ponuka práce

Aktuálna ponuka práce v Kauflande je zverejňovaná na špeciálnej stránke na podnikovom webe v kariérnej sekcii. Nájdete ju tu. Okrem nej tam nájdete aj ďalšie informácie.

Pracovné ponuky Kaufland inzeruje aj na pracovnom portáli Profesia.

Inzeráty nájdete na internete aj na iných miestach, ale spravidla sú preberané z jedného z uvedených zdrojov, najčastejšie z Profesie.

Najviac pracovných príležitostí a to nie len v Kauflande, ale aj iných obchodných reťazcoch je vtedy, keď sa otvárajú nové predajne. Preto je dobré sledovať, čo sa kde stavia a pripravuje pre obchodné prevádzky.

Podmienky na prijatie do zamestnania

Medzi požiadavky na prijatie do zamestnania patrí u prevádzkových pracovníkov napríklad stredoškolské (odborné) vzdelanie s maturitou, pro zákaznícka orientácia, či orientácia na výkon. Na uchádzačov o pracovné ponuky vyžadujúce si vyššiu kvalifikáciu sú nároky vyššie.

Predajne Kaufland na Slovensku

Obchodný reťazec má, alebo otvára predajne v nasledujúcich mestách:

  • V Banskobystrickom kraji: Banská Bystrica (2 predajne), Brezno, Lučenec, Rimavská Sobota, Zvolen, Žiar nad Hronom.
  • V Bratislavskom kraji: Bratislava (3 predajne), Malacky, Senec.
  • V Košickom kraji: Košice (2 predajne), Michalovce, Spišská Nová Ves, Trebišov.
  • V Nitrianskom kraji: Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany.
  • V Prešovskom kraji: Prešov (2 predajne), Humenné, Kežmarok, Poprad, Stará Ľubovňa, Vranov nad Topľou.
  • V Trenčianskom kraji: Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Dubnica nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Púchov.
  • V Trnavskom kraji: Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Sereď.
  • V Žilinskom kraji: Žilina, Čadca, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok.

Otváranie nových predajní môžete sledovať prostredníctvom pracovnej inzercia a tlačových správ zverejňovaných na podnikovom webe.

Kaufland - otváracie hodiny

Kaufland má otváracie hodiny jednotné pre všetky predajne na Slovensku. Otvorené má každý deň od pondelka do nedele od rána 7:00 do 22:00 večer.

Ďalšie možnosti zamestnania

Okrem predajní ponúka možnosti uplatnenia aj:

  • Logistické centrum Kaufland, Ilava
  • Centrála spoločnosti, Bratislava

Práve v bratislavskej centrále nájdu prácu v Kauflande aj profesie s vyššou kvalifikáciu, napríklad na pozíciách nákupca, účtovníčka, či IT pracovník.

Ďalšie zdroje informácií: