15 európskych krajín s minimálnou mzdou nad 1500 eur (podrobný prehľad) >>

Internetové vyhľadávače voľných pracovných miest

Nechce sa vám prezerať ponuky na viacerých inzertných alebo pracovných portáloch, ale chceli by ste ich mať všetky zobrazené na jednom mieste? Ak áno, tak práve pre vás boli vytvorené internetové vyhľadávače voľných miest.

Sú to weby, ktoré prehľadávajú a triedia ponuky na prácu z viacerých zdrojov, najčastejšie pracovných portálov, inzertných portáloch a personálnych agentúr. Nájdené pracovné ponuky je možné u väčšiny vyhľadávačov ukladať a neskôr sa k nim vrátiť.

www.careerjet.sk

careerjet.sk je pravdepodobne prvý agregátor pracovných ponúk na slovenskom internete a podľa všetkého aj najkomplexnejší. Preberá inzeráty napríklad z pracovných portálov:

 • www.profesia.sk
 • kariera.zoznam.sk
 • www.topjobs.sk
 • www.jobagent.sk

Prehľadáva aj inzertné portály, napríklad:

 • www.tetaberta.sk
 • praca.predaj.sk

Okrem nich tu nájdete aj ponuky aj niektorých pracovných agentúr.

Základné vyhľadávanie voľných miest je možné podľa pracovnej pozície, firmy, prípadne iného kľúčového slova a lokality.

Vo výsledkoch vyhľadávania okrem názvu inzerovanej profesie, miesta výkonu práce a úryvku z inzerátu nájdete aj názov zdrojového webu, na ktorom sa inzerát nachádza a u niektorých inzerátov aj firmu, ktorá pracovné miesto ponúka. Výsledky je ešte možné filtrovať podľa formy pracovného pomeru.

Okrem vyhľadávania ponúka Careerjet.sk aj funkcie pracovných portálov, ako je vloženie životopisu do databázy a nastavenie agenta na sledovanie pracovných ponúk.

www.jooble.sk

Vyhľadávač www.jooble.sk popri ponukách z veľkého portálu kariera.zoznam.sk ponúka inzeráty aj z menej využívaných portálov, ako sú napríklad:

 • www.joblife.sk
 • www.hladamjob.sk
 • www.jobpriority.sk

Z inzertných napríklad:

 • praca.netbox.sk

Z pracovných agentúr tu nájdete ponuky napríklad od Graftonu.

Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazuje názov profesie, miesto práce, názov webu, na ktorom sa inzerát nachádza, dátum a ak je pri inzeráte uvedená, aj výška platu. Po kliknutí na odkaz sa rozbalí úryvok inzerátu.

Okrem hľadania podľa profesie a lokality umožňuje Jooble.sk aj filtrovanie podľa dátumu zverejnenia inzerátu, platu a rozsahu vzdialenosti od zvoleného miesta.

www.brigady.sk

Aj keď názov webu www.brigady.sk môže nabádať k názoru, že združuje len brigády, nie je to tak. Väčšinu inzerátov tvoria ponuky na trvalé zamestnanie a brigády len malú časť.

Web ponúka základné možnosti vyhľadávania a to podľa profesie, resp. názvu firmy a podľa lokality, na hlavnej stránke aj podľa odvetvia. Neponúka rozšírené vyhľadávanie, ale máte možnosť výsledky filtrovať podľa druhu pracovného pomeru.

Vo výsledkoch zobrazuje názov hľadanej profesie, miesto výkonu práce a krátky úryvok z inzerátu. Nevýhodou je, že nevidíte, z akého zdroja inzerát pochádza. Mnoho ponúk smeruje na vyššie spomenutý Careerjet.sk.

Okrem vyhľadávania ponúkajú Brigády.sk zaregistrovaným užívateľom aj ďalšie funkcie. Zamestnávateľom umožňuje priame zadávanie pracovných ponúk.

sk.jobrapido.com

Jobrapido.com je agregátor pracovných ponúk veľmi jednoduchého dizajnu. Hľadať môžete podľa pozície a lokality a zvoliť si môžete aj okruh vzdialenosti (do 60km) v ktorom sa pracovné ponuky môžu nachádzať. Po zadaní vyhľadávania vám hneď navrhne možnosť posielať nové ponuky na e-mail (Job Alert).

Okrem väčších portálov, ako je:

 • praca.sme.sk a
 • kariera.zoznam.sk

zobrazuje aj ponuky z tých menších, napríklad:

 • www.job.sk
 • www.nasapraca.sk (jobagent.sk)
 • www.ponuky.sk
 • www.joblife.sk

Okrem nich zahŕňa aj ponuky z niektorých inzertných portálov a stránok personálnych agentúr.

Výsledky obsahujú okrem názvu hľadanej pozície a lokality aj názov zamestnávateľa a zdrojový web, na ktorom sa ponuka nachádza.

Niekoľko tipov na vyhľadávanie:

 • Aj keď všetky spomenuté vyhľadávače robia v podstate to isté, zozbierajú a triedia pracovné inzeráty, každý z nich na to používa iný prístup a spracováva údaje z rôzneho portfólia webov. Vyskúšate do každého zadať rovnakú pracovnú pozíciu a mesto a zistíte, že výsledky sa od seba líšia. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.Ak by ste z obavy, že vám nejaká ponuka unikne chceli sledovať viacero vyhľadávačov stráca sa tým ich zmysel. Sú vytvorené na to, aby vám zredukovali počet sledovaných webov. Namiesto sledovania troch vyhľadávačov môže byť oveľa lepšia voľba vybrať si a sledovať radšej tri kvalitné pracovné portály.
 • Vo výsledkoch vyhľadávania sa pri inzerátoch zvykne uvádzať aj dátum. Je to užitočný údaj, ale nemusí sa vždy zhodovať s dátumom podania inzerátu, ale je to skôr dátum nájdenia inzerátu vyhľadávačom. Problémom môže byť aj to, keď sa inzerát javí ako aktuálny a pritom je z minulého, či dokonca z predminulého roka. Môže to byť spôsobené tým, že vo výsledkoch je pri inzeráte často zobrazený len deň a mesiac a na niektorých portáloch, predovšetkým málo používaných, sa staré inzeráty namažú a môžu tam byť uložené aj niekoľko rokov.
 • Predovšetkým ak nám stránka počas písania ponúka rôzne návrhy, môžeme sa nechať naviesť na zadanie príliš konkrétnej pozície. Tým sa však môžeme pripraviť o možné ponuky, ktoré sa nám nezobrazia, pretože neobsahujú zvolené kľúčové slová. Aby sme tomu predišli, je dobré zadávať skôr jednoduchšie výrazy.
  Napríklad pri zadaní profesie predavačka textilu a lokality bratislava sa nám nemusí zobraziť žiadna ponuka, ak ale zadáme len predavačka, ponúk môže byť aj niekoľko desiatok.Príliš konkretizovať sa neoplatí ani vtedy, ak skutočne hľadáte špecializovanú pozíciu, pretože zadávateľ môže použiť v inzeráte iné pomenovanie, ako by ste volili vy. Ak napríklad zadáte vyššie spomenutú predavačku textilu, nemusí sa vám zobraziť inzerát Predavačka - pánske obleky (reálne hľadanie).
  Platí to predovšetkým pre Careerjet.sk, naopak Jooble.sk pri viacerých hľadaných výrazoch zobrazuje výsledky, ktoré sa týkajú aspoň jedného z nich.
 • Väčšina vyhľadávačov má zastúpenie aj v iných krajinách Európy, preto si môžete vďaka nim hľadať aj zamestnanie v zahraničí.

Ak si hľadáte prácu na Slovensku cez internet, môžete sa spoľahnúť na niektorý z uvedených vyhľadávačov. Avšak vzhľadom na to, že na Slovensku je pracovných portálov relatívne málo, ich sledovanie nie je príliš časovo náročné. Navyše každý z nich ponúka pracovného agenta.

Ďalšie zdroje informácií: