15 európskych krajín s minimálnou mzdou nad 1500 eur (podrobný prehľad) >>

Inzercia práce na verejných miestach

Prvá časť článku na tému ponuka práce na verejne prístupných miestach bola zameraná na inzeráty na voľné pracovné miesta umiestnené priamo na obchode, alebo prevádzke firmy. Druhá časť je venovaná pracovným inzerátom na všetkých ostatných miestach.

Pracovné ponuky na ostatných miestach

Na rozdiel od inzerovania popísaného v prvej časti, takýmto spôsobom môžu byť hľadané najrôznejšie profesie. Inzerovaná práca má byť väčšinou vykonávaná v regióne, v ktorom nájdete inzerát. Rôzne plagáty a pútače využívajú aj niektoré pracovné agentúry, nimi je však takto častejšie ponúkaná práca v zahraničí.

Pracovné ponuky môžu byť umiestnené na verejných miestach napríklad na tabuliach určených na lepenie plagátov, na autobusových zastávkach, alebo prakticky kdekoľvek, kde firma hľadajúca nových pracovníkov očakáva väčší pohyb ľudí. Takéto inzeráty ponúkajúce zamestnanie majú najčastejšie formu plagátu, alebo obyčajného hárku papiera, na ktorom sú okrem informácií o pracovnom mieste aj ústrižky s kontaktom, najčastejšie telefónnym číslom.

Najčastejšie sa v inzeráte jedná len o jedno pracovné miesto, avšak ak sa otvára nový podnik, alebo pobočka, môže sa hľadať celý personál. Rovnako pracovné agentúry môžu hľadať kandidátov na obsadenie viacerých pozícií v podnikoch na Slovensku, alebo v zahraničí.

Ako u iných zdrojov, aj tu treba byť obozretný, pretože okrem serióznych ponúk môžete naraziť aj na pochybné pracovné ponuky napríklad na rôzne práce na doma.

Ponuka práce v supermarketoch

Ponuku na prácu je možné nájsť napríklad aj v supermarketoch na tabuliach “hľadám/ponúkam”. Na tomto mieste môžete nie len hľadať voľné pracovné miesta, ale aj umiestniť svoj inzerát. Vzhľadom na to, že čitateľmi inzerátov sú bežní ľudia a nie pracovníci personálneho oddelenia firiem, je vhodnejšie takto hľadať skôr vedľajšiu prácu, alebo brigádu (doučovanie, opatrovanie detí, alebo starších osôb)

Záver

Cielene vyraziť do mesta, alebo nákupného centra a hľadať pracovné ponuky môže mať zmysel viac menej len pre kuchárov, barmanov, alebo predavačky. Pre ostatných je tento zdroj vhodný len ako doplnkový. Za to, že sa budete okolo seba pozerať trochu pozornejšie nič nedáte a možno natrafíte na nejakú zaujímavú pracovnú ponuku.

Ďalšie zdroje informácií: