15 európskych krajín s minimálnou mzdou nad 1500 eur (podrobný prehľad) >>

Ponuka práce na verejnych miestach

Hľadáte si zamestnanie a zdá sa vám, že ste už vyčerpali všetky zdroje pracovných ponúk? Možno ste na jeden zabudli. Skúste sa poobzerať okolo seba.

Áno, inzeráty na prácu nájdete všade okolo. Či už sa prechádzate po meste, čakáte na autobus, alebo idete nakupovať. Možno na nejaký narazíte, aj keď pôjdete najbližšie vyvenčiť psa ;-).

Na ulici samozrejme nenájdete toľko inzerátov ponúkajúcich zamestnanie, ako na internete, ale ak ste na internete nič vhodné nenašli, možno práve tu budete mať šťastie. Ponuka práce, ktorú nájdete na verejne prístupných miestach vôbec nemusí byť na internete (bude teda pre vás nová), alebo tam možno aj tieto pracovné ponuky sú, ale doteraz ste na ne nenarazili.

Tento zdroj nie je taký bohatý, ako väčšina ostatných, ale je svojim spôsobom jedinečný. Dokonca ak len zbystríte pozornosť a budete pracovné inzeráty sledovať len popri vybavovaní iných záležitostí, nestojí to ani žiadnu námahu navyše.

Kde môžete nájsť pracovné ponuky

Mimo svojho domova môžete nájsť pracovné ponuky:

  • priamo na prevádzke, ktorá potrebuje nových zamestnancov, alebo
  • na akejkoľvek inej ploche, na ktorú sa dá umiestniť inzerát.

Ponuka práce priamo na prevádzke

Pracovné inzeráty priamo na prevádzkach sú špecifické tým, že sú nimi inzerované voľné pracovné miesta spravidla len pre určité profesie.

Vyvesením pracovnej ponuky do výkladu, alebo na okno najčastejšie hľadajú zamestnancov:

  1. reštaurácie, bary, pizzerie, zamestnanie takto teda môže nájsť kuchár, čašník, pekár pizze a podobne.
  2. obchody, ktoré chcú obsadiť pozície predavač, pokladník, …
  3. prevádzky poskytujúce služby - hľadaná tak môže byť kaderníčka, pedikérka, masér, …

Niekedy môžu na svojich tabuliach umiestniť inzeráty na prácu aj iné podniky a firmy, ale ak sa tieto tabule nenachádzajú na miestach, kadiaľ prechádza veľa ľudí, môžete sa o nich dozvedieť len od svojich známych, ktorí v takomto podniku pracujú.

Výhody pracovných inzerátov vo výkladoch

Výhodou voľných pracovných miest inzerovaných priamo na prevádzke je, že ak je inzerát vo výklade, alebo v okne, viete, že pracovná ponuka je stále aktuálna. Ďalšou výhodou je, že ak máte záujem, môžete okamžite reagovať - vyžiadať si dodatočné informácie o pracovnej pozícii, alebo priamo sa o ňu uchádzať. Možno budete v správnom čase na správnom mieste, urobíte dobrý dojem a práca bude okamžite vaša. Takisto môžete hneď vidieť, v akom prostredí a s kým by ste mali pracovať.

» Pokračovanie: Inzercia práce na verejných miestach

Ďalšie zdroje informácií: